Jak w typowej firmie roboty pozwalają osiągnąć sytuację win-win?
Wszystkie znane nam firmy mają jedną cechę wspólną: mają ograniczone zasoby IT. Oznacza to, ze w planach inwestycyjnych w rozwój technologii trzeba dokonywać trudnych wyborów i z tego powodu część pożądanych usprawnień jest odkładanych na bliżej nieokreśloną przyszłość. Z uwagi na fakt, że rozwiązania IT są relatywnie drogie, w procesie planowania rozwoju naturalnym jest położenie większego nacisku na rozwiązanie biznesowe, które mają bardziej bezpośredni wpływ na wyniki firmy.
Powyższe prowadzi do prostego uogólnienia, że zazwyczaj zasoby IT zostaną spożytkowane na obszary rozwoju biznesowego, które mają większy wpływ na przychody. Co więcej, wprowadzanie nowych technologii, kanałów, linii biznesowych i produktów bardzo często prowadzi do zwiększenia złożoności w obszarze back-office. W świecie idealnym ta złożoność powinna być dla nas niezauważalna, rozwiązana automatycznymi interfejsami i aplikacjami. Jak większość z nas wie, nie ma do wiele wspólnego z rzeczywistością, a bardzo często więcej rozwiązań technologicznych na początku procesu prowadzi do wzrostu pracy manualnej w back-office.
Stąd też posiadanie robotów w roli automatów w obszarze back-office pozwala na przesunięcie zasobów informatycznych do obszarów opartych na bardziej wyszukanej technologii, posiadających większe potencjalne przełożenie na rozwój biznesu.
Przeczytaj, dlaczego firmy sięgają po robotyzację.