Jak skutecznie rozpocząć robotyzację?
28 kwietnia br. spotkaliśmy się z Wami on-line w ramach szkolenia „Jak skutecznie rozpocząć robotyzację?”. To już drugie w tym roku wydarzenie z cyklu „Wszystko co chciałbyś wiedzieć o robotyzacji, a boisz się zapytać”.
Nasze kwietniowe szkolenie poprowadzone zostało przez Bartosza Pietrasa (Head of IT), Wojciecha Furmańskiego (Robotization Expert) oraz Bartosza Borkowskiego (RPA Consultant). Eksperci Digital Teammates dzieląc się swoimi doświadczeniami opowiedzieli w jaki sposób rozpocząć automatyzację procesów biznesowych w firmie, by czerpać z niej wymierne korzyści.
Zachęcamy do zapoznania się z podsumowaniem bezpłatnego szkolenia, a także do pobrania pełnego nagrania, które znajduje się na końcu artykułu.
Wyzwania współczesnego biznesu
Lista wyzwań, z którymi mierzą się współcześni przedsiębiorcy jest ogromna. Jednak by:
- zachować konkurencyjność na rynku,
- osiągać ponadprzeciętne zyski,
- we właściwy sposób zarządzać pracownikami
firmy poszukują nowych, innowacyjnych rozwiązań. Według raportu Deloitte – Automation with intelligence 2021 – około 94% respondentów (spośród 441 Dyrektorów z 29 krajów na świecie) korzysta obecnie z rozwiązań automatyzacji procesów biznesowych lub planuje wdrożenie RPA w swojej firmie w przeciągu najbliższych 3 lat. Robotyzacja ciągle jednak wzbudza wiele emocji, szczególnie wśród pracowników, których obecne zadania mają być przekazane robotom. Jak zatem skutecznie rozpocząć robotyzację oraz kiedy jest ten właściwy moment na jej wdrożenie?
Jak skutecznie rozpocząć robotyzację?
Co najważniejsze – każdy moment jest dobry by rozpocząć robotyzację procesów w firmie. Pomysł automatyzacji może pojawić się chociażby podczas aktualizacji lub wymiany systemów informatycznych, rotacji zespołu, a nawet odejścia pracowników na emeryturę. Wystarczy więc znaleźć proces charakteryzujący się potencjałem robotycznym i podjąć decyzję o przekazaniu go w ręce Cyfrowych Współpracowników. Nie jest również konieczne zatrudnianie specjalistów lub tworzenie działu odpowiedzialnego wyłącznie za RPA. Istnieje wiele różnych modeli wdrażania robotyzacji, trzeba więc wybrać ten najlepiej odpowiadający na potrzeby firmy. Przykładowo – wybierając model Rent-a-Robot nie będziesz potrzebować również żadnej dodatkowej infrastruktury informatycznej po swojej stronie.
Dlaczego tak wiele projektów robotycznych się nie udaje?
Dzięki zastosowaniu gotowych narzędzi (również bezpłatnych) do tworzenia robotów, można rzeczywiście w krótkim czasie podjąć się próby automatyzacji procesów biznesowych. Wydawać by się mogło, że zatem nie pozostaje nic innego jak poszukiwać kolejnych procesów i przekazywać je w ręce Cyfrowych Współpracowników. Ogromna część projektów jednak się nie udaje. Dlaczego? Robot powinien przejść solidne testy funkcjonalne, musimy zadbać by proces wykonywany był bezbłędnie – a często ten etap stanowi duże wyzwanie, szczególnie dla firm, które nie mają doświadczenia w dostarczaniu oprogramowania,. Przedsiębiorcy podejmują się również prób automatyzacji niewłaściwych procesów lub nie monitorują swoich botów po wdrożeniu. Dlatego tak ważna jest implementacja procesów zarządzających zmianami i kontrolującymi pracę robotów.
W artykule przedstawiamy tylko fragment poruszanych podczas szkolenia tematów. Sam plan rozmowy został rozszerzony o zadawane przez Uczestników w trakcie trwania wydarzenia pytania.
- Kiedy automatyzacja może okazać się pomocna?
- Ile wysiłku po stronie pracowników IT konieczne jest, żeby rozpocząć robotyzację?
- Gdzie należy spodziewać się największych kosztów, a gdzie zysków z robotyzacji?
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym jak skutecznie rozpocząć robotyzację w firmie oraz poznać odpowiedzi na powyższe pytania odbierz dostęp do nagrania właśnie teraz.
Pobierz nasz dodatkowy materiał
Dziękujemy! Na Twój e-mail został wysłany link do pobrania materiału.